Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Facebook obce - aktuality

 

Videogalerie

youtube

Regionální zpravodajství

Televizní zpravodajství 

fabex


 

Aktuální teplota v obci

18.12.2017 08:13

Aktuální teplota:

0 °C

Vlhkost:

97,1 %

Rosný bod:

-0,4 °C

Obec je členem ...

mas

sms

smo


 

Národní databáze nálezů

ztraty


 

Navigace

Obsah

Představení obce

Obec Zbyslavice leží 6 km od lázeňského města Klimkovice, na pahorkatině s nejvyšší nadmořskou výškou 373m. Rozlohou na 740 ha a téměř s 625 obyvateli se řadí sice mezi menší obce, ovšem s bohatou historií a velkou budoucností. Mezi chlouby obce patří síť umělých rybníků vybudovaných v roce 2010, aktivní obyvatelé, kterým není lhostejna jejich domovina, a pestrý společenský život, jenž se neustále inovuje.
První doložená zmínka je z roku 1359, kdy obec Sbyslouwitz tvořil samostatný drobný statek, jehož majitelé bydleli v dřevěné tvrzi, po které zbyl jen nevelký pahorek. 

08.12.2017

Netradiční besídka žáků základní školy u kaple sv. Matouše 1

Netradiční besídka žáků základní školy u kaple sv. Matouše

Vážení spoluobčané, zveme Vás v neděli 10. prosince v 16 hodin ke kapli sv. Matouše. V krátkém kulturním programu vystoupí žáci 1. – 3. ročníku základní školy. Přijďte si poslechnout koledy, lidové písně a vánoční poezii. Na závěr společně rozsvítíme 2. svíci na adventním věnci. Teplý nápoj pro děti připraven. Zveme Vás také v neděli 17. prosince v 16 hodin ke kapli sv. Matouše. Tentokrát vystoupí žáci 3. – 5. roční základní školy se zajímavým příběhem o adventních svíčkách. Rozsvítíme další svíci na adventním věnci a prosíme, abyste si přinesli svíci ze svých domovů ke společnému rozsvícení. Děkujeme předem, že si najdete při nedělních procházkách volnou chvíli, zastavíte se, …. Teplý nápoj pro děti i svařák pro dospělé bude připraven.

Detail

30.11.2017

Senior Pointy - 4 nová kontaktní místa pro seniory 1

Senior Pointy - nová kontaktní místa pro seniory

Na území Moravskoslezského kraje vznikla ve městech Bruntál, Frýdek-Místek, Karviná, Kopřivnice, Opava a Ostrava nová kontaktní místa, která jsou zaměřena na cílovou skupinu seniorů. Na těchto místech mohou využít specifické konzultace v oblastech, které jsou pro seniory z důvodu nízké informovanosti ohrožující. Působí ve smyslu prevence negativních jevů (jako například nekalé prodejní praktiky), jimž mohou být senioři vystaveni.

Detail

25.11.2017

Vesnické sportovní hry 2017 ukončeny

Vážení sportovní přátelé, v letošním roce se naše obec poprvé zapojila do soutěže Vesnických sportovních her, do 22. ročníku celoroční sportovní soutěže. Na počátku února při první schůzce, kde dorazilo několik nadšenců, bylo zprvu jisté váhání, které vyvažovalo také odhodlání, nadšení některých mladých lidí. V průběhu roku (od února do listopadu) se zúčastnili celkem 9 disciplín z 10 (hasičský sport jsme prostě vynechali). V každé disciplíně soutěžilo 3 – 6 sportovců, celkem se v průběhu roku účastnilo 26 našich občanů. Velice si vážíme všech, kteří věnovali především v sobotu svůj volný čas k tomu, aby reprezentovali naši obec Zbyslavice a porovnávali síly s borci z o okolních obcí – Olbramice, Klimkovice, Velká Polom, Dolní Lhota, Krásné Pole, Plesná, Jistebník, Horní Lhota a Polanka. Přesto, že jsme v plavání a sálové kopané dosáhli i na bednu (3. místo), v celkovém hodnocení jsme skončili na předposledním, 9. místě. V pátek 24. 11. převzal ocenění pro naši obec Adam Stareček při závěrečném zhodnocení této soutěže.

Detail

24.11.2017

Zahájení adventního času a rozsvícení vánočního stromu

Vážení občané, příznivci obce, přátelé, srdečně Vás zveme na již tradiční zahájení adventního času spojeného s vánočním jarmarkem a rozsvícením vánočního stromu v sobotu 2. prosince. Setkáme se v prostoru před hasičárnou v 15 hodin. Připraveno je krátké vystoupení žáků základní školy, bohaté občerstvení a spoustu rukodělných výrobků. Těšíme se na Vás.

Detail

19.11.2017

Opačné pohlaví - amatérský divadelní soubor POD ZÁMKEM

V sobotu 25. listopadu v 18:00 vás zveme do sálu Obecního domu Zbyslavice na komedii Opačné pohlaví v podání amatérského divadelního souboru POD ZÁMKEM při TJ SOKOL Kyjovice. Milostný pár je ideální. Milostný trojúhelník je problém. A milostný čtverec může být docela průšvih. Pojednává o dvou unavených manželstvích a osudovém prodeji kosmetiky, který způsobí, že lidská slabost s erotickou nenasytností při hledání zážitků učiní ze zúčastněné čtveřice nečekaný vztahový propletenec.

Detail

19.11.2017

Důsledek obnovy katastrálního operátu - změna výměry parcel 1

Důsledek obnovy katastrálního operátu - změna výměry parcel

Vážení občané, v současné době (20. – 27. 11. 2017) máte možnost na Obecním úřadě ve Zbyslavicích v úředních hodinách prohlédnout si novou digitální katastrální mapu Zbyslavic. Pracovnice katastrálního úřadu Vám předají srovnávací sestavení parcel, na kterém jsou údaje před změnou digitalizace se starými parcelními čísly a také údaje po skutečném zaměření Vašich pozemků s novými parcelními čísly. V 99,9% dochází ke změně výměr tak, že po zplatnění obnoveného katastrálního operátu (území) dnem 13. 12. 2017, jste povinní navštívit Finanční úřad v Porubě, nejpozději do konce ledna 2018 a podat daňové přiznání z nemovitostí za rok 2018 a přiznat změny pozemků uvedené na srovnávací sestavě.

Detail

14.11.2017

Aktuální informace ze sociální oblasti

Vážení občané, v sociální oblasti dochází ke změnám, prostudujte si přiložený leták. Podrobnější informace Vám sdělí sociální pracovnice Milada Hutěčková, DiS., která má čtvrtou středu v měsíci na Obecním úřadu ve Zbyslavicích od 13 do 14 hod pravidelné konzultace. Schůzku si můžete sjednat také na telefonu 737 212 868, e-mailem mhuteckova@ostrava.cz.

Detail

14.11.2017

ostrava

Aktuální informace ze sociální oblasti

Konzultační schůzka se sociálním pracovníkem se uskuteční ve středu 22. listopadu 2017 od 13:00 do 14:00 na Obecním úřadě Zbyslavice.

Detail

07.11.2017

pozvanka

Plánujeme společně - i váš názor nás zajímá

V úterý 14. listopadu v 16:00 v budově školy budeme společně se zaměstnanci školy přemýšlet nejen nad vnitřním uspořádáním prostor v budově školy a nové školky, ale také nad tím, jak co nejlépe využít celý venkovní areál školy. Přijďte nám říct, vážení rodiče, občané váš názor. Děkujeme za váš zájem a těšíme se na viděnou.

Detail

06.11.2017

Obec vyzývá občany k zapojení a spolupráci - vánoční jarmark 2017 1

Obec vyzývá občany k zapojení a spolupráci - vánoční jarmark 2017

Adventní čas zahájíme tradičně vánočním jarmarkem s rozsvícením vánočního stromu v sobotu 2. prosince v 15:00 v prostorách před hasičárnou. Protože se nám již nyní sami hlásíte a nabízíte k prodeji své rukodělné výrobky a různé pokrmy domácí výroby, věříme, že i vy ostatní se také přidáte. Neváhejte a přihlaste se nám co nejdříve (nejpozději do 24. 11.), abychom vám mohli zajistit místo k prodeji. Prezentujte i letos ostatním návštěvníkům svůj um a pomozte tímto obohatit a zpestřit nabídku různých druhů pochutin a drobných dárků. Děkujeme.

Detail

05.11.2017

Nová online aplikace služeb SmVaK Ostrava, a.s. 1

Nová online aplikace služeb SmVaK Ostrava a.s.

Společnost SmVaK Ostrava a.s. spustila online nástroj, jehož prostřednictvím si můžete objednávat služby, které společnost nabízí. Nyní již nemusíte chodit na zákaznická centra, volat na bezplatnou zákaznickou linku nebo se zaměstnanců v terénu vyptávat, kdo danou službu může poskytnout. Vše vyřídíte z domu ze svého počítače, tabletu, mobilu. Jak systém funguje, se můžete podívat zde - http://nabidkasluzeb.smvak.cz/

Detail

12.10.2017

Oznámení o dokončení obnovy katastrálního operátu a jeho vyložení k veřejnému nahlédnutí 1

Oznámení o dokončení obnovy katastrálního operátu a jeho vyložení k veřejnému nahlédnutí

Oznamujeme, že v období od 13. 11. - 27. 11. 2017 bude vyložen k veřejnému nahlédnutí katastrální operát obnovený novým mapováním na digitální katastrální mapu v katastrálním území Zbyslavice (na části vyznačené v grafické příloze) obce Zbyslavice v pracovních dnech v kanceláři Obecního úřadu Zbyslavice.  

Detail

12.10.2017

Upozornění k odstranění a okleštění stromoví 1

Upozornění k odstranění a okleštění stromoví

ČEZ Distribuce, a.s. upozorňuje vlastníky a uživatele pozemků, přes něž vede nadzemní elektrické vedení na povinnosti odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů. Zásah je nutné provést v období vegetačního klidu do 15. listopadu 2017.

Detail

04.10.2017

Svoz velkých kontejnerů  1

Svoz velkoobjemových kontejnerů

Vážení občané, oznamujeme Vám, že v sobotu 7. října 2017 v době od 8:00 - 12:00 hodin budou na prostranství před hasičárnou přistaveny velkoobjemové kontejnery na směsný a nebezpečný odpad.

Detail

03.10.2017

Den obce je událost za každého počasí aneb 16. září ve Zbyslavicích se vydařilo 1

Den obce je událost za každého počasí aneb 16. září ve Zbyslavicích se vydařilo

Celý rok se na tuto událost Zbyslavice připravují a ono prší! Namísto radovánek pod širou oblohou v prostorách sportovního areálu se vše přesouvá do obecního sálu - ale co když to návštěvníky odradí? Druhá odpolední padla, ale obecním domem se začínají rozléhat hlasy! Tak přece! Zbyslavjáci, rodáci, známí, všichni přišli a užili si 16. září přesně tak, jak bylo naplánováno - naplno a společně. :)

Detail

06.01.2018

Novoroční přípitek

Zveme vás na tradiční novoroční přípitek.

Detail

01.01.2015 - 31.12.2019

Plesy

termíny plesů r. 2018-2020

Obec Dolní Lhota