Obec
Zbyslavice

Exhibiční utkání mladších žáků Zbyslavic a mladších žáků Olbramic.

Exhibiční utkání mladších žáků Zbyslavic a mladších žáků Olbramic (4:1).

V rámci ukončení fotbalové sezóny 2019-2020 sehráli mladších žáci Zbyslavic a Olbramic zápas na hřišti ve Zbyslavicích. Také mladším žákům podobně jako mužům tato sezóna skončila předčasně z důvodu koronavirové krize už po podzimní části. Jarní část soutěže se vůbec nerozběhla podobně jako tréninky. O to více potěšila účast téměř všech hráčů na tomto utkání- Bylo vidět, že se na ten fotbal neskutečně těší a že jim to chybí. A bylo se opravdu na co dívat, jako by žádná přestávka nebyla. Vůbec nebylo poznat, že celé jaro netrénovali, že nechodili na hřiště. Míč jim nedělal problémy a některé akce byly nejen pěkné na pohled, ale byly i fotbalové. Nás trenéry to těší, že kluci chtějí ten fotbal hrát a že je to baví a že se mohli předvést před plnou tribunou, které povedené akce ocenila potleskem.

Utkání po vyrovnaném průběhu skončilo vítězstvím hráčů Zbyslavic v poměru 4:1. Začátek utkání patřil Olbramicím, ale skvělá obrana Zbyslavic nepustila jejich útočníky k zakončení. Pak se hra vyrovnala a více šancí měli hráči Zbyslavic. Brankář Olbramic zlikvidoval tři tutovky, ale nakonec musel lovit míč ze sítě. Druhý poločas už byl plně v režii hráčů Zbyslavic a postupně navýšili skóre na 4:0 díky třígólovému Adamovi Kubešovi o to i přesto, že celý zápas hrál na postu obránce. Čtvrtý gól přidal pak Alex Jurčaga. Ke konci zápasu obrana trochu polevila a dovolila soupeři vstřelit čestný úspěch. Po utkání všichni hráči a trenéři obdrželi medaili jako upomínku na tento zápas. V tomto utkání nešlo o výsledek, i když vítězství potěší, ale hlavně aby si kluci po tak dlouhé přestávce zahráli fotbal a ukázali fanouškům, co se naučili a co umí. A to tato akce splnila na jedničku.